| Ana7807820 a întrebat:

Salut.
De două zile am început să am înţepături/muşcături de insectă pe spate şi pe glezne.
Ce insectă poate să facă asta pe timp de iarnă? Precizez că nu stau la ţară şi nu mai avem tantari în casă de 2 luni. E posibil să fie un purice? Am o colegă de bancă ce e navetistă şi îmi cam place să mangai pisici de pe stradă.
Tot ce am purtat pana alatăieri este la spălat, inclusiv lenjeria de pat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Si paianjenii pisca. laughing si ajung de multe ori in pat. Uite : https://ro.pinterest.com/pin/739716307520891245/
Sunt poze cu tipurile de piscaturi de la diferite insecte.

| wowmentol2 a răspuns:

Purice poate fi, paianjeni dar cel mai probabil purice