| Aoxkajcjw a întrebat:

Ceva exercitii pentru partea de sus a spatelui?(sa pun putina masa musculara pe el) fara greutati daca se poate sau tractiuni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danut2244 a răspuns:

Salutare, nu stiu multe exercitii pentru partea de sus a spatelui fara greutati, iti recomand tractiuni cu priza larga, ridicari de bazin, un alt exercitiu bun fara greutati este sa iei un prosop ca si cum ai avea o bara, te pui in pozitie putin aplecat cu genunchii arcuiti, sparele drept si ridici pentru a se incorda spatele. Multa baftă!