| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, de ieri seara ma simt stresat. Cand ma pun in pat sa ma culc sau pur si simplu sa stau simt mai accentuata bataia inimii. Aseara nu am dormit deloc deoarece mi-a fost rau pentru ca sambata si duminica am mancat doar prajeli si fast food-uri. Ce pot sa fac sa ma linistesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai aceste stari deoarece iti concentrezi atentia asupra lor.
Atunci cand stai sau te bagi la somn, iti simti mai accentuata bataia inimii pentru ca te gandesti la asta. Incearca sa te relaxezi, iti poti lua si tensiunea.
Incearca sa eviti fast food-ul si sa mananci mai sanatos.
Pentru a te linisti, iti recomand Sedocalm (este un supliment natural), ceai de tei indulcit cu miere. Pentru inima, iti recomand capsule cu talpa-gastei.
Eu am avut o perioada mai stresant si am avut atacuri de panica, insa am invatat sa ma controlez. Eu le cauzam singura pentru ca ma gandeam si accentuam starile pe care le aveam.
Iti recomand si niste tehnici de relaxare: https://www.damaideparte.ro/......i-psihica/

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cateva acatiste si metanii la mormantul lui Arsenie Boca te vor ajuta; asta fac toti creStinii adevarati.winking laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Alex199e199 a răspuns:

Bea eventual apa si fa un pic de sport s-au daca nu merge cautati ceva ce sa te calmeze! Dar daca nu va avea efect nimic du-te la un doctor sa iti dea niste calmante!

| Alex199e199 a răspuns:

Bea niste apa si fa un pic de sport! Daca nu te ajuta cauta ceva ocupatie ce sa te calmeze