| alexandra543 a întrebat:

De mica am avut niste negi pe fata. Iam tratat cu o solutie care ii arde. Acum cred ca am scapat de ei, insa miau ramas in locul lor niste punctulete mici, ca niste arsuri. Help! Vreau si eu tenul curat. Ce solutie sau unguent as putea sa folosesc ca sa-mi dipspara punctuletele? (va rog, fara raspunsuri de genu:du-te la dotoctor, etc.). Vreau sa mentionez ca nu am dat ca nebuna cu solutia aceea, am dat cum scria in tratament! Ba chiar imi dadeam si cu un unghuent ca sa nu mi se arda fata.Va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa folosesti, pentru igiena zilnica, doar sapunuri naturale. Gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com o gama completa din care poti alege, in functie de tipul de ten. Curative sunt: Apicol, Morcov si Catina, Galbenele, Musetel

| larry11larry a răspuns:

Eu zic sa mergi la un dermatolog,da atunci cand iti puneai crema te ustura(nujj exact cum sa zic), daca te ustura inseamna ca te-ai iritat in acele locuri, chiar daca pui corect se poate intampla