| Maripapaia a întrebat:

Salut.
De multe ori mi se întâmplă să am un deja vu. Cand am un deja vu, ametesc si imi vine sa vomit. E o situație super nașpa care durează cam vreo 5 minute. Iar cand totul "revine la normal", rămân cu o durere mare de cap.
De ce am deja vu-uri si de ce ma simt rau cand apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta. Posibil e o forma de anxietate gen OCD, din ce spui tu iti provoci aceste ganduri, incearca sa le elimini.

| sierra1 a răspuns:

Deja vu-uri pe o anumită temă sau așa, in general?

| Maripapaia explică (pentru sierra1):

În general

| sierra1 a răspuns (pentru Maripapaia):

Poate îți trăiești a doua (sau poate a 3 a) viață!

| aXy99 a răspuns:

E doar in capul tau, probabil e un atac de panica, nu te mai stresa. Cu totii avem deja-vu-uri.

| oz_1736 a răspuns:

As vrea sa vorbim despre deja vu. Ce alte manifestari ai? As vrea sa facem un schimb de idei. Ma gasesti pe Facebook drept JohnDoe Mozz.

| Maripapaia explică (pentru oz_1736):

Ai o poza cu o față? Cu doi ochi diferiți?

| oz_1736 a răspuns (pentru Maripapaia):

Da. O fața ruginita si doi ochi diferiti