| anonim_4396 a întrebat:

Salut.De pe la sfarsitul verii a inceput sa-mi cada multe fire de par, nu cred ca depaseste 100 pe zi.Sunt baiat si am 16 ani, am parul un pic mai lung.Stiti ceva metode anticaderea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| catalina_8997 a răspuns:

Sampon Nizoral sau Nizan e foarte bun pentru caderea parului.Il gasesti in orice farmacie.bafta!

| porcelan a răspuns:

Incearca sa iei tablete de Zinc (3 luni)
Daca ai si matreata si mancarimi ale pieli capului foloseste sampon Nizoral
Mai sunt masti pe baza de petrol (put) trebuie tinuti cateva ore pe cap de 2 ori pe saptamana destul de eficiente si se gases la Plafar

| Sofia07 a răspuns:

Uleiul de ricin. Garantez ca va fi bun. Te dai o data pe saptamana si stai cu el in cap aproximativ 4 ore, apoi te speli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sampon mai bun, balsam si o vizita la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am deficienta de zinc. Iau suplimente de vitamine si minerale. Poate fi si de la placa?straight face