| Zebi a întrebat:

De sambata sunt racit. Ok raceala e aproape trecuta dar problema e ca ma doare arcada de cateva zice...si cand ma aplec (de ex in unghi de 90 de grade aprox.ma doare ca si cum s`ar lasa o greutate pe ea! ma doare doar cand ma apas sau ma aplec! doar pe partea stanga!

E de la raceala? Sau ce e? funditahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca ai facut sinuzita in urma racelii. Trebuie sa te vada un medic ORL-ist.

| JuStKid a răspuns:

Sall.cred ca mai bine ai vizita un doctor se poate sa fie sinuzita!

| Anonim87 a răspuns:

Si eu am patit la fel. E posibil sa ai o lipsa de fier. ia niste vitamine sau mananca o salata de sfecla rosie happy are mult fier. mie asa mi a trecut happy in ziua dupa ce am mancat sfecla rosie mi a trecut. happy

| petrutz_2262 a răspuns:

Ar putea fi si de la raceala, dar poate fi si sinuzita, la inceput apare ca o mica raceala apoi dureri de ochi, in special arcada, apoi urechi infundate etc. Sfatul meu este doctorul care stie cu exactitate ce iti trebuie, eu sper sa nu fie sinuzita ca altfel iti trebuie un tratament cu ampicilina injectabila o injectie la 6 ore timp de 3 zile, apoi ampicilina pastile! sper sa fie doar o banala raceala cu un mic surplus de tensiune! insanatosire grabnica happy