| MyLifeIsCool a întrebat:

Salut, de unde pot cumpara fructe care nu sunt stropite sau crescute in pamanturi cu tot felul de chimicale? Am inteles ca nu prea mai gasesti pe piata fructe curate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| seularts a răspuns:

Sunt in piata daca stii sa cauti si sa vorbesti cu cei care le vand. Nu iti fa griji, toti stropesc cu ceva, e inevitabil! Oricum nu o sa te imbolnavesti pentru ca orice substanta se spala cu apa!

| MyLifeIsCool explică (pentru seularts):

Substanta respectiva nu patrunde in leguma/fruct?

| seularts a răspuns (pentru MyLifeIsCool):

Cum? Te intreb chimic cum e posibil ca substanta sa patrunda in fruct. Rolul substantei e ca un invelis prtector. Potii suprafetei nu permit intrarea in corpul fructului/legumei.