| Anonim0202 a întrebat:

Salut, de vreo 2 zile mi s-a umflat partea de deasupra fundului, nu stiu cum i zice, nod, sant, habar n-am, ce vreau sa stiu daca e ceva grav, adica nu am probleme cand ma duc la toaleta sau ceva ( am citit pe net ca sunt anumite boli cu puroi, ceva de genul ). Singura problema e ca ma doare putin cand ma asez, si nu pot sa dorm pe spate, si putin disconfort cand merg, eu am cazut acum 4 zile pe scari si pe moment n-am avut nicio durere, in acea zi nu am simtit nimic, din a2a zi am simtit ceva deranj, dar nu am dat importanta, ma gandesc sa mai stau vreo 2 zile sa vad daca trece de la sine si apoi sa ma duc la un doctor, voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Pune niste comprese reci. Si te gandesti bine, daca nu trece ar trebui sa mergi la medic sa te asiguri ca nu e nimic rupt acolo.