| Floreenofficial a întrebat:

De vreo câteva luni a început să mă doară unghia de la degetul mare de la piciorul drept,iar de câteva zile curge și ceva maro pe șosetă,dar puțin.Of! Și am avut grija de ea! O rudă mi-a zis mai demult că a tăiat nu știu cum unghia, pe toată parca și a scăpat! Dar eu nu mă pricep la tăiatul unghiilor.Va întreb ce pot sa fac sa am grija de unghie,sa nu fie rău, sa nu se agraveze situația. Orice sfat e binevenit.Ce sa folosesc? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Poate este afectata de ciuperca, incearca sa tai ce poti in zoa unde doare si sa tratezi cu betadina, si sa faci un tratament cu exoderil.
Ai grija sa nu ajungi la operatie o sa fie rau si o sa te afecteze toata viata.Sanatate!

1 răspuns:
| Akaal a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un medic, cu siguranta este afectata de o ciuperca, inca nu este nimic grav, medicul iti va prescrie un tratament care te va scapa de ea. Daca stai sa astepti e posibil sa se agraveze si sa ajungi la operatie. Multa sanatate!