| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci... am 12 ani, si ziua asta a fost una normala, m-am trezit pe la vreo 8 am stat pe calculator pana pe la vreo 12-1, m-am dus la sat cu un prieten 3 ore, adica era un cald afara de mureai, si m-am dus fara sapca, adica simteam cum imi bate soarele in cap, ne-am jucat na. m-a lovit un prieten cu o chestia de aia un fel de balon mare, si mai tare in cap, adica in crestetet, nu am simtit nimic pe moment, dar nu m-a lovit extrem de tare... vin acasa pe la vreo 6, si incepe sa ma doare in crestetul capului, am luat o pastila asa. si am simtit ceva cald putin acolo, durerea a inceput sa imi mai scada, dar imi este frica, daca mi s-a spart un vas de sange? doar ma doare acolo, in creier cum ar veni in mijlocul capului, singurul simtom pana acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaftPunk a răspuns:

Mai ai o saptamana de trait.

Nu, serios, nimeni nu a murit de la o lovitura de minge.Te doare capul pentru ca 'ti s-a zgaltait creierul'.
Da' serios, de unde esti, de este asa cald, pentru ca la mine nu a fost deloc soare.

| Ainstain_Andrei_2000 a răspuns (pentru DaftPunk):

Undeva la sat e foarte cald... sa nu mai zic ca eram fara sapca, si ca am stat 4 ore pe calculator dimineata, de cand m-am trezit, si inca 1 pe xbox si din nou pe calculator, asa ma mai doare uneori cand stau mult dar na... sa nu mai spun ca acuma sunt si obosit

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pune comprese cu gheata, si daca maine nu trece durerea, ar fi bine sa te duci la urgenta, ori astepti pana luni si te duci la medicul de familie..ar fi bine sa n u neglijezi acea lovitura, poate dauna in timp.
O seara bunahappy

| Ainstain_Andrei_2000 a răspuns (pentru caramela):

Nu ma mai doare capul acum, si dupa pastila, sau na nu stiu daca a avut un efect pastila, dar eu cred ca a avut, deoarece dupa ea a inceput putin de tot sa-mi creasca, dupa ce m-am pus la pc nu m-am mai gandit acolo, a inceput putin sa scada durerea, iar acum nu ma mai doare

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Ainstain_Andrei_2000):

Ce caldura ma? au fost 25 grade astazi

| Ainstain_Andrei_2000 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Eu ti-am spus, la satul meu ( liebling) a fost o caldura de vreo 35 grade, adica foarte cald, nu stiu cauza, dar se mai intampla,

| robi1990 a răspuns:

Pana maine iti trece happy

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Îți trece până te măriți.

| Ainstain_Andrei_2000 a răspuns:

Dar faza e ca, nu m-a durut atunci pe moment, doar cand am venit acasa si am deschis calculatorul, asa ma mai doare cand stau f. mult pe calculator, dar daca tin capul asa nemiscat, nu ma mai doare sau ma doare ff. putin, adica na si daca ma mai uit la calculator acuma sa la diferite lumini ma mai doare, probabil am obosit, si de la caldura? nu ma doare exact in crestet, putin mai in fata

| Teodora_Teo_2001 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa te duci la control... Doamne fereste... sa nu fie ceva grav! sad