| 20Fzh a întrebat:

Deci aş vrea să slăbesc foarte mult. sunt gras mănânc aproape în fiecare seara grăsimi( cartofi prăjiţi, friptura)şi vreau să slăbesc cel puţin 5-6-7-8 kg.
îmi puteţi da nişte exerciţi?

ps: am 15 ani şi 72kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Mese la ore fixe 8-13-19 și renunță la prăjeli, grăsimi, pâine, sucuri, dulciuri și fă sport o oră pe zi.

| pvg a răspuns:

E cam mult pentru varsta ta... dar ai putea face in fiecare zi alergi minim 1-2ore pentru a arde calori si sa mananci cat mai putin, dar nu pana la infometarebig grin FUNDA?

| 20Fzh explică (pentru pvg):

Nu pot alerga afara, vreau exercitii pentru acasa. gen abdomene din astea. sau insanity workout am auzit ca sunt bune happy

| Andreea069 a răspuns:

Poti sa faci niste exercitii, de exemplu poti sa-ti pui pe youtube video cu fitnesswinking si dupa ora 19 nu prea ar trebui sa mananci (poate doar ceva usor).

| 20Fzh explică:

As vrea sa stiu, dansul ajuta la arderea grasimilor?

| 20Fzh explică:

Tu imi dai mie sa platesc? asa ma duceam pe un site si luam si gata. happy