| Teodorel a întrebat:

E nasoala treaba. Urmeaza sa merg intr-o saptamana sa-mi fac analizele pentru liceul militar.
In vara am fumat, nu mult, maxim 20 de tigari in piept, de atunci numai le-am pufaitpana acum o luna jumate.
Exista vreo sansa sa se mai vada pete pe plamani la "radiografie pulmonara standard"?
Daca da, ma poate respinge pentru asta?
Va rog sa nu va bateti joc, sunt foarte speriat...
Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Iti face radiografie pentru admitere la liceul militar?
Nu o sa te respinga. Insa cel mai bine este sa te lasi.

| Teodorel explică (pentru CuriousStuff):

De lasat, m-am lasat, efectele insa se mai vad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copile,cu astfel de tineri ca tine Romania se duce dracu!
Daca acum fumezi de la anii astia, cine stie ce mai faci pe viitor.
Societatea nu are nevoie de copii ca tine.

| Teodorel explică (pentru anonim_4396):

Ma simt inutil

| Adrian1331 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate,eu as spune ca Romania nu are nevoie de oameni ca tine.Ok, am inteles ca e "inutil" ca fumeaza de la varsta asta...dar nu trebuie sa spui ca Societatea nu are nevoie de el.Stii ce inseamna asta? Sunt precis ca nu.

| Jewels_HM_1986 a răspuns:

Stai cill, dupa 10 ani de fumat aveam plamanii unui nefumator la radiografie, totusi, sfatul meu ar fi sa le lasi de tot. Nu cred ca vrei sa stii cate complicatii pot aparea, cancerul la limba e doar una din ele. Sunt lucruri mult mai nasoale decat "sa mori". Multa bafta!

| Teodorel explică (pentru Jewels_HM_1986):

De lasat m-am lasat de mai multe ori. Am decis si nu mai fumez de ceva timp. Ideea e ca am avut pauze lungi si am auzit ca agraveaza efectele. Ce idee ai?