| thiewanderer a întrebat:

Salut, e normal sa-ti simti inima batand dupa ce fugi, adica sa zicem ca dau 2 ture de teren in ritm mare, si dupa ce ma pun sa ma odihnesc sa-mi simt inima cum bate, sa pot numara bataile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Da,e normal, chestia cu "batutul inimii mai tare,daca faci efort", e din cauza ca nu ai rezistenta,ca nu faci efort zilnic. Daca te antrenezi,zi de zi, n-o sa mai ai astfel de probleme pe distante mici sau mai pe inteles, daca alergi putin

9 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

E mai mult decat normalbatting eyelashes

| Florentina9210 a răspuns:

Este absolut normal, deoarece inima pompeaza mult mai repede sangele datorita efortului. Nu te speria!

| Holy2010 a răspuns:

Da e normal la efort intens.

| Anonim0078965 a răspuns:

Da, e normal.

| Anonim0078965 a răspuns:

Si ca sa si intelegi de ce...cand faci efort, muschii au nevoie apoi de refacere si mai mult sange, deci inima incepe sa pompeze sangele mai repede pana iti revi.

| CaNdrEaMIhaiTzA a răspuns:

Se vede ca faci sport des. laughing
Da, este normal.

| thiewanderer explică (pentru CaNdrEaMIhaiTzA):

Eram doar curios. si fac destul sport spre deosebire de altii

| anonim_4396 a răspuns (pentru thiewanderer):

laughing

De la doar doua ture sa îți facă inima în halul asta happy

| thiewanderer explică (pentru anonim_4396):

Foarte ajutator raspunsul, multumesc mult!