| Militaru_Catalin_1990 a întrebat:

Eu am avut mana dreapta rupta, din cot, pe la 5-6 ani. Acum am 15 si nu am avut probleme cu ea, din contra operatia era un succes. De o perioada m-am apucat de sport, dar acum cand fac flotari imi trosneste din cot (doar cand fac flotari si cateodata cand mis din ea). Daca ma apas intr-un punct (extremitatiile din cot spre dreapta simt un disconfort, neintalnit in stanga). Sar putea sa fie o problema cu zgarciul? (Sau altceva?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Problema este că s-au sudat incorect articulațiile din câte explici tu. Cred că trebuie să apelezi la gimnastică medicală și de ce nu kinetoterapie pentru că cea din urmă face minuni. Sănătate!

| Militaru_Catalin_1990 explică (pentru Anonimuserr):

Din cate am inteles nu s-a rupt partea unde se unesc ele ci dupa. Ma pot trata sa am si eu o viata calumea? E o diferenta de vreo 9 ani totus, chiar un doctor imi poate rezolva definitiv mana? Am intrebat parintii si au zis ca la ultimul control nu m-au mai dus sub pretextul ca era dreapta( eu unul chiar am inceput sa iubesc sportul si nu vreau sa renunt la el). Iti ofer tot respectul meu daca e o cale de a ma ajuta!

1 răspuns: