| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut,eu am de ceva timp probleme cu nervii si cand ma enerveaza cineva imi vine sa il bat pana il usuc cu orice prind la indemana, nu pana la moarte nu am curaj sa faca asta. Eu ma enervez foarte usor din vina unei probleme personale, eu sincer m-as duce la psiholog dar nu vreau sa afle parintii ce am in cap pentru ca stim cu totii ca psihologii spun parintilor ce vorbesc cu copiii lor. Eu nu am incredere in nimeni si in ultimul timp sunt foarte rece, adica nu imi pasa de nimeni, foarte razbunator si cand ma supara cineva ori nu mai vorbesc cu el niciodata ori fac ce am zis mai sus. Azi de exemplu o profesoara s-a luat de mine ca am inatarziat si imi venea sa o bag de unde a venit. Voi ce ziceti, ce sa fac dar fara sa afle parintii sau cineva din familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi... parcă mi-e puțin frică să-ți zic ce să faci.
Dacă te enervezi și pe mine?

| Aoxkajcjw explică (pentru sierra1):

Nu ma enervez pe tine

| Donsavas a răspuns:

Bolile nervoase trebuie luate in serios. Psihiatrul se ocupa de ele. Se trateaza, se si previn. Psihologul nu comunica cu absolut nimeni ce discutați. Nu ii este permis. Ai psiholog la scoala, mergi la consiliere!

| sierra1 a răspuns (pentru Donsavas):

Asculta-l pe Donsavas

| Aoxkajcjw explică (pentru Donsavas):

Ba da psihologii la care ma fost i-au zis la mama tot ce am vb. psihiatru iti da pirule si chestii de genu?

| Donsavas a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Psihiatrul iti da pastile. Ele te relaxează. Psihologul nu spune totul, detaliu cu detaliu.

| bwb a răspuns:

Cauta un perete...ca altfel, in viitor, vei gasi patru pereti!

| Aoxkajcjw explică (pentru bwb):

Sa te dau pe tine cu capu de el pana ti-l sparg!?

| bwb a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Traducerea este: da-te cu capul de perete, ca daca nu te vindeci, mai tarziu ajungi ori la inchisoare ori la spital. Oricum intre patru pereti... Daca nu poti, poate vrei sa vin eu sa te dau, ca nu e mare lucru! Daca in continuare raspunzi obraznic, block s-a!

| Aoxkajcjw explică (pentru bwb):

Nu vrei sa iti si dau raspunsul castigator? tu vorbesti in bataie de joc eu cum as putea sa iti raspund?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Ai si tupeu, si nesimtire si lipsa de respect fata de eventualele sugestii care te-ar putea ajuta. PARNAIE scrie pe anusul tau!

| Aoxkajcjw explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Frate tu vezi cum raspunde? tu daca ai fii in locul meu i-ai multumi ca te ia la misto?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Misto sa ma faca dumnezeu, daca tu ai inceput cu ce reclami altora.winking laughing