| DeliaWoow a întrebat:

Salut eu am o basica la talpa si imi este cam frica sa folosesc acul... puteti sa imi ziceti alta metoda fara ac? Sau in cate zile trece basica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cel mai probabil bășica ai facut o din cauza unor pantofi incomozi, pune un plasture compeed pentru bătături in talpi, si o sa se retragă, nu o sparge ca te infectezi, băsicile si bataturile apar pe zonele unde presiunea este mare, in palme daca lucrezi cu ceva tare dur, cum ar fi dai la lopată, si in talpi daca pantoful este nou, ne rodat apar bataturile deoarece presează talpa, Ce varsta ai? Ai purtat sau porti tocuri? Multumesc, sanatate multă.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă cum te simti? Ti a trecut?

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sparge basica cu un ac, te asigur ca nu te doare!

| WhiteLife a răspuns:

O sa treaca in cateva zile de la sine, daca ai nevoie sa mergi si te deranjeaza, poti intreba la farmacie de plasturi speciali. Va trece mai repede (nu imediat) si va diminua discomfortul. Eu am folosit plasturi Urgo si sunt multumita.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca nu doresti sa o îndepărtezi cu un ac dezinfectat, nu o face. Poti sa o lasi ca sa se retragă in cateva zile ori sa te speli pe mâini bine si sa apuci cu unghiile cat sa faci un mic spatiu sa poata iesi lichidul din ea.Meriti"a doua sansa"