| qieiqpalz a întrebat:

Salut..eu cand am vreo emotie incep sa tremur si sa-mi bata inima mai tare..si sora mea avea d-astea si a mers la spital dar pe atunci nu era corona si chestii.Ce pot face? Nu am nr lu medicu de familie si pe Facebook nu raspunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca sunt atacuri de panica, iar "boala" asta nu o vindeca decat medicul psihiatru, ar mai fi ceva remedii cu psihoterapeutul dar eu nu am nicio incredere in acestia.

| Dana1999 a răspuns:

Asta se intampla la toată lumea cand are emoții.
Cand sunt de Bine, nu ne ingrijoram, doar cand sunt de rau. Nu ti face griji ca sunt normale si emotiile si stările.