| qieiqpalz a întrebat:

Salut,eu sunt in perioada de slabire am slabit mult dar de vreo 3 zile nu mai prea stiu ce sa mananc si mananc putine calorii dar multa mancare si eu am nevoie de 2000 calorii. Eu mananc undeva la 1400 si fac sport ...stiu nu e bine ..am slabit vreo 2 kg in ultima sapt oare ar trebui sa incep sa mananc mai mult? Nu vreau sa slabesc repede pentru ca imi va ramane pielea urat(vreau doar raspuns la subiect eu ma descurc cu mancatul sanatos si sportul).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bunghez_Andrei_2000 a răspuns:

Eu zic sa încerci 1700 de kal ca sa fie și ok, e o scădere prea mare și prea bruscă, încearcă mai mult sport, chestii aerobice, cardio, bicicletă, urca scari chestii de genul, sală e și mai bine

| qieiqpalz explică (pentru Bunghez_Andrei_2000):

Am uitat sa zic ca am scazut de la 3000 calori pana la 2000 in vreo 5 luni