| qieiqpalz a întrebat:

Eu..am slabit dar de vreo 1 sapt mananc doar prostii si nu prea ma pot abtine pentru ca mama si sora mea imi tot cumpara sau fac prajituri. inca nu simt ca m-am ingrasat eu ar trebui sa mananc 2000 de calorii(in teorie sunt in deficit caloric) dar nu mi am mai calculcat caloriile de vreo 2 sapt. oare daca din ianuarie ma voi apuca de slabit calumea adica o sa am grija la mancare /proteina etc voi mai slabi?(acum nu fac sala sau exercitii)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca doar te uiti la dulciuri, prajituri si alte "prostii", atunci nu te vei ingrasa.

| qieiqpalz explică (pentru Bula):

Fac ca in bancu ala cu scociu?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa excercitii, nu mai exagera cu aiurelile. Nu cred ca maica-ta si sora-ta ti le baga si pe git.

| ibaal a răspuns:

Poti sa slabesti daca te lasi de "prostii" laughing
atat timp cat scoti dulciurile, sucurile din alimentatie, se va vedea o schimbare. Totusi, este importanta si miscarea. Degeaba consumi 2000cal daca nu te misti deloc.
Trebuie sa consumi si mai putine calorii daca esti mai sedentar/a.