| Razvannnnnnnnnnn01 a întrebat:

Salut, eu trebuie sa imi scot o masea si mi-e frica de mor, ma puteti ajuta sa imi incurajez frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Iti spun cum am procedat
am venit cu vreo 10 minute inainte de ora la care programata.Am scos telefonul si am citit ceva haios.Am inceput sa ma hlizesc, lumea se uita ciudat la mine.Am intrat cu zambetul pana la urechi in cabinetul stomatologului.M-am asezat comod,am tinut strans de, manerele fotolului am deshis gura, gandidu-ma la ce am citit.Mi-a facut injectia de amortire, am asteptatsa isi faca efectul, mi-a scoos ce a fost de scos si atat.

| mi25 a răspuns:

Sa nu-ti fie frica. Durerea este foarte mica doar cand iti da injectia de anestezie. Apoi iti amorteste si simti doar ceva ca atunci cand te ciupesti de o mana sau un picior armotit. Nu doare.

| Razvannnnnnnnnnn01 explică (pentru mi25):

Multumesc de incurajare

| blackann a răspuns:

Nu o sa simti nimic pentru ca o sa-ti faca anestezie daca ai ceva mai greu de facut, tehnlogia a avansat mult, nu ai cum sa simti durere.
Mie de dentist imi este cel mai frica, nu mi-am pus aparat dentar la timp si am dintii strambi.
Dar am inecput sa prind curaj si merg sa tratez la timp pentru ca stiu ce dureri indur daca astept prea mult.

| iulia0514 a răspuns:

Sincer eu ma duc cu plăcere la stomatolog nu trebuie să-ți fie frica după sa vezi ce bine te simți când nu mai ai dureri de măselehappy