| smileplease17 a întrebat:

Fumez in jur de 5 tigari pe saptamana si nu trag in mine. Care sunt sansele sa fac cancer la gura sau alte boli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ӄαϩϩὶε a răspuns:

Știi măcar ce conţin ţigările? Știi ce efecte au atât pe termen lung cât și pe termen scurt? Știi ca provoacă același nivel de dependență ca și heroina? Nu există un procent fix, dar în orice caz sunt nocive. Mai ales că nici nu știi să tragi în piept... Ai două opţiuni:
1. Înveți să tragi în piept
2. Te lași complet
Eu sincer te-aș sfătui să alegi a 2a variantă, e spre binele tău și al celorlalți din jurul tău.