| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, sunt baiat si de ceva timp fumez ocazional cu prietenii. Prefer sa trag doar in gura, mi se pare mai interesant iar gustul de la Winston cu doua bilute se simte mai bine. Fumez uneori si 3 tigari pe saptamana. Am sanse sa fac cancer la gat daca fumez ocazional, doar in gura? Nu vreau sa aud : Lasa-te de fumat. Vreau sa stiu doar daca, fac cancer sau alte cele daca trag doar in gura. Repet, doar ocazional fumez. Multumesc. Funda!

4 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Nu este prea bine

| niki1003 a răspuns:

Daca fumezi des da. dar daca e ocazional nu cred ca se poate intampla asa ceva.

| MimiAmy a răspuns:

Hei, eu nu cred( parere personala) ca vei face nu stiu ce cancer la gat. Am 13 ani si varamiu care are 28 de ani fumeaza rau de tot de la 16 ani da' ai grija ca poti deveni dependent. Asa ca nu iti voi scoate ochii in legatura cu fumatul dar sa nu începi sa fumezi 2-3 pachiete de tigari ca altii. Cel mai probabil cancer fac aia care trag in piept si care fumeaza foarte des si mult

| Al3xx3lA a răspuns:

Unii oameni fumeaza 3-4 pachete de tigari la 4 zile.Si nu au cancer la gat.Fratele meu mai mare este fumator, si fumeaza foarte mult.Si nu a patit nimic.Asa ca stai linistit, cancerul la gat se face foarte greu.