| Alecsandriii a întrebat:

Salut,ieri m-am trezit cu o durere cumplita in zona gatului in partea dreapta, nu mi-am putut misca capul deloc. Astazi, e la fel... Cand ma pun in pat intins nu ma mai doare si ma pot misca cat de cat, insa, cand ma ridic si merg gatul si capul ramane blocat. Ce sa fac? Am dat cu alifie antiinflamatorie, am luat algocalmin ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

In cazul in care stai noaptea cu capul tintit in telefon in pat sau in pc, atat capul, cat si gatul tau stau astfel in pozitii inconfortabile. Asa ca incearca sa eviti asta. In plus, gaseste-ti pozitii in care sa stai cat mai confortabil cand dormi, vezi poate pernele sunt de vina ori salteaua. Ori poate te-a tras curentul.

| KillerJkat a răspuns:

Și mie mi se mai întâmpla și e posibil sa fi dormit cu gâtul strâmb așa ca nu-ți fa brobleme ca îți va trece?