| FyZz a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un perus in varsta de 3 luni! Nu a mancat absolut nimic si face scaunele foarte moale. Nu scoate niciun sunet, nu spune nimic si este foarte linistit. Oare ce sa aiba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| klaudyya a răspuns:

Eu am de 7 ani dar la inceput in primele zile nu zicea nimic si parea asa bolnav..insa nu e invatat cu tine, cu mediul..acum al meu nu mai tace si mananca mereulaughing. oricum sa nu uiti sa il duci la veterinar pentru deparazitari si consultatii de rutina..pe langa asta de 7 ani am mai avut 2 si mi-au murit din cauza ca nu am stiut ca trebuie deparazitati

2 răspunsuri:
| AnaBubbles a răspuns:

Buna! Eu zic sa-l duci la doctorul veterinar sau sa suni un doctor! ....Sau....cred ca fin cauza ca este intr-un loc nou si inca nu s-a obisnuit...P.S:am si eu un perus...

| FyZz explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Si cred ca aveti dreptate! Am stat azi cu el foarte mult si am vorbit intru-na :d Aproape s-a urcat pe mana mea, dar ma lasa sa-l ating pe piept :d.Va multumesc inca o data si sa va traiasca perusi!