| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am luat mustata cu crema depiloatoare.Pe ambalaj scrie ca trebuie tinuta 7 minute aplicata pe piele. Dupa 2 minute a inceput sa ma ustura un pic(este a 2 a oara cand folosesc crema)Dupa 7 minute am indepartat crema cu un prosop, cred ca am apasat prea tare si mi-am iesit niste bubite, cred ca este o iritatie. Daca aplic crema de galbenele credeti ca o sa-mi treaca in cateva zile? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu mai folosi crema depilatoare, epileaza-te cu ceara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti va trece sigur iritatia in cateva zile chiar de la sine. Poti incerca cu o crema de galbenele, sigur te va ajuta.

O zi buna!

| Sexxy a răspuns:

Da,crema de galbenele este foarte buna.este o mica iritatie. data viitoare tine crema cat scrie pe ambalaj.

| IonutGaby a răspuns (pentru Sexxy):

Pai pe ambalaj scrie 7 minute, am tinut-o exact 7minute nici mai mult nici mai putin.

| sweetgirl68 a răspuns:

Pielea ta e sensibila nu mai folosi crema depilatoare.o sa treaca. poti folosi aloe vera

| NiggaInParisss a răspuns:

Daca pe ambalaj scrie ca 7 minute, asta nu inseamna ca trebuie sa stai chiar atat, deoarece pielea unora este mai sensibila. Daca simti ca te ustura, mai stai cateva secunde sa vezi daca usturimea persista. Daca da, atunci iei un prosop si il pui putin in apa calda si indepartezi foarte usor crema. In legatura cu bubitele, asa mi s-a intamplat si mie. Nu mi-am dat cu nimic, iar dupa 30 de minute sau chiar mai mult au disparut. Bafta!

| IonutGaby a răspuns (pentru NiggaInParisss):

Faza e ca eu le am de ieri! Da dupa 3 minute simt o usturime!

| NiggaInParisss a răspuns (pentru IonutGaby):

Atunci incearca alta crema... Dar de ce nu te razi? E mult mai simplu si nu patesti nimic.

| IonutGaby a răspuns (pentru NiggaInParisss):

Poi am 14 ani si nu as vrea sa bag de acum lama, pentru ca imi va creste o,, tufa'' sa zic la asa.