| mucificatorul201 a întrebat:

Salut, imi pot scoate alunitele la 15 ani? As dori sa merg la dermatologie sa imi inspecteze alunitele si sa le scot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Da poti, eu pe la 11 ani parca am fost si mi-au scos alunitele care au prins relief, cele de pe burta. Ai 2 variante. sa iti fie anesteziate alunitele astfel incat sa nu simti nimic cand iti scoate alunitele cu laserul sau sa te adoarma... dupa acest proces o sa iti puna niste ate acolo unde ti-a luat alunitele. Dupa o perioada de timp te vei reintoarce ca sa ti le scoata si ramai fara ele, doar cu cicatrici

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu. Asa ceva nu se face. Riscurile sunt foarte mari.

| KaanNoah a răspuns (pentru baru):

Aproape 0rolling on the floor)))

| baru a răspuns (pentru KaanNoah):

Studiaza mai bine!

| mucificatorul201 explică (pentru baru):

Nu cred ca exista vreun risc daca un dermatolog cu experienta in domeniu iti spune ca e in regula
Eu am prea multe alunite pe fata, mai multe decat la majoritatea oamenilor, vreo 34 pe fata, din care 7 se vad de la distanta rezonabila
Si nu mai suport chiestea asta, mai bine cicatrici decat niste puncte negre care de fiecare data ma uit in oglinda imi vine sa ma omor
Mai am si alte probleme cu nasul stramb si un stern infundat da alea le pot suporta
Si sa nu imi spui ca frumusetea nu conteaza, daca eu nu ma iubesc pe mine insumi, ce rost mai are familia, care si la aia am probleme, sau prieteni (unii niste oameni falsi)
Viata nu e mereu roz ca in desene

| AnatoliyMikhailov a răspuns (pentru mucificatorul201):

Eu unul nu am treaba cu infatisarea ta. Daca esti caterinca si ma respecti. dc sa nu te bag in seama? Doar pentru ca ai o infatisare "nasoala"?