| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Imi puteti da si mie un site sau o lista cu afectiunile pentru care primesti respins la examenul medical la scoala de soferi? Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Epilepsia e una dintre ele si, daca o ai, esti obligat sa o declari, pentru ca nu poate fi depistata prin investigatii medicale.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu exista o listă a acelor boli, si daca ar exista nu ar fi publicată sau cunoscuta de noi, cei ce vrem sa facem scoala de soferi.In orice caz,se exclud oamenii care suferă de boli mintale,de parkinson, probleme vizuale, auditive, boli care afecteaza coloana vertebrală si membrele superioare si inferioare si orice altceva care iti afecteaza tie, ca viitor începător puterea de a conduce. Oricum la vizita medicală ar trebui sa iti spună daca suferi de ceva.Meriti"a doua sansa"