| Gabriel2007 a întrebat:

Salut, in caz de este Gonoreea sau Chlamidya in urina, ca acolo am inteles se poate gasi, eu am facut biochimia urinii : examen complet de urina ( sumar + sediment ) si sunt tot felul aici de astea gen " total bacterii ", " bacterii " si e totul negativ, inseamna ca nu am una din cele doua sau pentru alea trebuie examen de urina separat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe medicul de familie el stie sa citeasca analizele, aici pe TPU nu există medici.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, tu nu ai facut examenul de detectare a acestor boli in urina, asdar, nu aveau cum sa-ti spuna acest lucru, fiindca urina ta nu a fost testata pentru aceste boli.

Trebuie sa platesti pentru aceste analize speciale, si sa le ceri in mod clar, ca testele generale de urina nu contin si examinarea urinei pentru BTS.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bts urile se analizeaza separat de un sumar clasic de urina

| dullcat a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa apelezi la un medic pentru a interpreta rezultatele si te va lamuri inclusiv pentru bolile cu transmitere sexuala.