| Valerrr a întrebat:

Salut! In seara asta am mers la un majorat, am baut si am dat cu pumnul in perete. M-am lovit la montul de la degetul mic. Peretele nu a fost foarte tare si nici rana nu ma doare tare (doar putin cand o ating). Am vazut mai multe intrebari asemanatoare, dar toate pareau cazuri mai grave asa ca am decis sa pun eu intrebarea. Am vazut ca multi de pe TPU ziceau ca acesti indivizi ar trebui sa mearga sa isi faca o radiografie. Pun aceasta intrebare deoarece doresc sa stiu daca in cazul meu o compresa ar fi de ajuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu te incomodeaza cand misti degetul nu vad de ce ai face radiografie. Pe TPU sunt multi "doctori", nu trebuie sa iei nici parerea mea de buna, nici parerea lor, daca vezi ca nu se umfla si pur si simplu nu te deranjeaza lasa-l sa se vindece singur

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa faca o radiografie dar mai intai la cap.

| Valerrr explică (pentru darrio2007):

Da. Intr-adevar ar trebui sa fac una pentru ca am fost prost, dar nu as fi facut asa ceva daca cei din jurul meu nu ar fi facut la fel si eu nu as fi consumat de asemenea alcohol. Multumesc de sfat chiar daca nu a fost unul ajutator. O zi buna sa ai!

| Anuskaa a răspuns (pentru Valerrr):

Daca unu sare in fantana, sari si tu, ca a sarit si el?

| darrio2007 a răspuns (pentru Valerrr):

Multumesc. Ai grija ca nu intotdeauna anturajele duc la ceva bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Rusinos, sa te duci in casa oamenilor sa le strici petrecerea si peretii si apoi sa te plangi ca te doare un deget.

| Valerrr explică (pentru Violleta2022):

Am facut asta deoarece pe majoritatea baietilor(inclusiv sarbatoritul) i-a apucat sa dea cu pumnul in chesti si eu, avand in vedere ca am baut si eu, m-am lasat dus de val. Normal sunt un baiat mai calm de fel, dar cand beau nu mai sunt la fel de calm.

| Valerrr explică (pentru Valerrr):

Si influentabil.*

| Yuoia a răspuns (pentru Valerrr):

"Am facut asta deoarece pe majoritatea baietilor(inclusiv sarbatoritul) i-a apucat sa dea cu pumnul..."
Dar de ce nu ai dat tu cu capul ca sa fii mai smecher decat ei? Ca doar capul e ala care nu judeca, nu pumnul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valerrr):

Pai asta este doar inceputul la violenta, probabil ca data viitoare este cu batai cu cutitul, odata ce va imbatati si sunteti ca oile, dati cu pumnul sau cu ce aveti in mana... ai grija ca asemena comportament poate sa-ti aduca numai necazuri in viata.
iar daca tu stii ca esti calm cand nu bei alcool, atunci NU mai bea deloc, niciodata si nu ma iese omul rau din tine, aducandu-ti necazuri.

| Anuskaa a răspuns:

Pe viitor sa nu bei daca nu te stii comporta cu alcool in cap.7