| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, intrebarea se adreseaza celor ce au avut problema cu caderea parului si daca ati rezolvat cum ati facut-o?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Problema caderii parului e de obicei genetica si nu ai cum sa o combati. Poate doar prin implant.
Mie pe la 25 de ani a inceput sa imi cada, iar acum ma port doar tuns scurt pentru ca nu am alta varianta. Probabil voi arata ca Jeff Bezos, dar nu imi fac griji. Mai e si pe baza de stres problema asta, dar daca vorbesti de cateva firicele, nu cred ca e alarmant.
Pe scurt, n-am rezolvat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Am avut de vreo 3 -4 ori această problemă de-a lungul anilor, am folosit Revalid capsule și am rezolvat problema in maxim 3 săptămâni de fiecare data.

| TheSeventhSin explică (pentru anonim_4396):

De luat in considerare, multumesc ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate cu șampon gerovital regenerant cu keratina.
În 2 luni ai rezolvat problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acesta este.

https://www.googleadservices.com/......agead/aclk

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut alopecie arata, un gol în par ca o moneda și de la asta o crescut cum era inițial. Deci și regenerează.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Am auzit că Parusan e foarte bun.winking I se făcea reclamă mai de mult la televizor. Încearcă!winking Funda? big grin

| Andraxandra12345 a răspuns:

Șampon gerovital+balsm tot gerovital
Eu am avut un gol în cap de la placă deci efectiv mi-a căzut părul
Am rezolvat de la doamna doctor Ana la dermatologie
Am luat și niște fiole tot de la gerovital.....grijă mare
Îți recomand să-ți faci niște analize în primul rând...

| TheSeventhSin explică (pentru Andraxandra12345):

Multumesc Alexandra

| Andraxandra12345 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Cu drag scumpa mea
Sper să fie bine

| clausiohanis a răspuns:

Te tunzi chel.