| ronantheodor a întrebat:

La scoala am unu' care e mai retard asa... in fine.
Si, ieseam eu din banca, si vine sa ma injure, eu il ignor si imi ia degetul inelar de la mana stanga si incepe sa-l faca asa, sa-l rasuceasca, sa-l dea pe spate. Si acum ma doare de 3 zile incontinuu. Nu am folosit nimic pe el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Iti iei de la farmacie Lasonil si iti dai cu e lpe deget dimineata si seara si stai legata la mana cu pansament, o pui pe maicata sa iti lege degetul bolnav de cel de langa el ca sa il tii oarecum drept.

| Questo a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sai scoti dintii din gura sa vedem daca il doare si pe el 3 zile :d

| blackangel69 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la un doctor care se ocupa cu oasele.Nu stiu exact cum se numeste acest tip de doctor.Cel care face masaj in zona afectata.Si eu am patit o chestie mai demult. Mi-am scrantit mana stanga, am fost la un astfel de doctor si doar dintr-o miscare a mainii mi-am,, recapatat " mana.S-a vindecat.