| blackHeart1458 a întrebat:

Legat de inaltime. Am facut de putin 17 ani si am 1.71m. Tatal meu are 1.87 iar mama 1.64. Am avut mai mic o perioada, undeva la 15 ani in care am crescut brusc,si de atunci asa am ramas, e posibil ca sa ma mai lungesc sau asa voi ramine? De unde pot sti daca am genele mamei sau a tatalui in ceea ce tine inaltimea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Ungureanu90 a răspuns:

Mai poți crește dacă vrei, există sporturi care te pot ajuta ca de exemplu: baschet, înot, seritură în lungime etc.
Multă baftă.

| goldenbullet a răspuns:

Sunt exercitii pentru crestere in inaltime pe internet care o sa te ajute. Te poti tine legat de o bara si sa stai ''atarnat'' cat timp poti. Nu cred ca te-am ajutat foarte mult‚ dar incearca happy