| FloAlexG a întrebat:

Salut lume, am o problema. Am făcut tot felul de analize EKG, ecografie la inima, analize la sânge, radiografie la plămâni, niște controale la respiratie la tot ce tine de respiratie, analize la sânge la tot, și tot nu trec de niște simptome care ma bântuie și nu îmi da pace, bătăi rapide de inima, palpitații, senzații de sufocare, nod in gât care îmi da senzația ca nu pot respira, nu pot sa stau liniștit niciodată. Am o frica in mine care nu îmi da pace, ma afectează și in viața sportiva am ajuns sa îmi fie frica sa alerg și sa fac sport in general. Menționez ca cu un an in urma am fumat nu stiu ce porcarii și am crezut ca mor la ce simptome mi-a dat, și de atunci nu îmi revin aud sau văd o boala pe net și după îmi vine o frica puternica... ce sa fac? Un sfat va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai atacuri de panica si iti apar diferite "simptome" false.
Daca-ti poti permite, ar fi foarte indicat sa faci cateva sedinte de masaj Rainbow,

| FloAlexG explică (pentru Bula):

Da și când ma simt puțin obosit, am o stare de parca as leșina, și asta mi-a apărut acum câteva zile, totu este de la ce am fumat, sunt zile și zile, care ma dispera, am sa încep cu un sport, sa ma calmez cât de cât, mulțumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un psihiatru specializat in problemele date de consumul de droguri. Se poate rezolva cu tratament de specialitate

| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa faci atacuri de panica. Incearca sa iei ceva naturist care te va linisti de genul aconitium 30, passiflora, sedatif pc.

| Claxon987 a răspuns:

Mie imi par simptome de hipertiroidie, nu costa mult analizele care confirma, poti sa intrebi un doctor endocrinolog daca poate fi de la glanda tiroida. Daca e asa nu te speria, se trateaza relativ usor