| FloAlexG a întrebat:

Salut lume, am o problema și nu stiu ce sa ma mai fac. Deci am la activ tot felul de analize, EKG, ecografie la inima, analiza la sânge completa, la plămâni la tot, dar nu ma simt bine nu pot sa fac sport, cea mai mică durere îmi da panica, nu stiu ce sa ma mai fac, și când mananc parca intru in panica, și am toate astea de aproape 5 ani de zile de la iarba. Ultima data când am fumat a fost acum un an și am avut o panica de am crezut ca mor, și de atunci m-am dat peste cap, am tot felul de boli închipuite, sau dacă aud vreo boala intru intr-o stare de gândire foarte mult timp ca as putea sa o am și eu, nu stiu cum sa fac sa trec peste astea, niște sfaturi va rog? Am 21 de ani și sunt sănătos dar toate trăirile astea ma împiedica sa fac multe lucruri și vreau sa îmi revin la normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai facut cel mai important lucru, singurul util: consultatie la un psihiatru specializat in probleme post-administrare de droguri. Nu ai cum sa revii altfel la normal, dar in cativa ani, cu tratament psihiatric, psihoterapie, supraveghere, internare la nevoie, poti duce o viata absolut normala. Sigur ca lucrurile nu vor fi niciodata ca si cum nu te-ai fi drogat, dar pot deveni mult mult mai usoare.

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Sa nu mai fumezi nici iarba, nici țigări normale, niciodată în viața ta, să îți fie învățătura de minte. Uite acum in ce încurcătură ești.Lasa trecutul in urma și începe o nouă viață, una mai buna și mai frumoasă și elimină anturajul tau care probabil te-a făcut să fumezi iarba.Mult succes!