| FloAlexG a întrebat:

Salut lume sunt cam speriat, cu ce sa incep, în mintea mea cred ca am probleme cu inima cu arterele, nu stiu ce sa fac, am fost la ne jumatate spitale, chiar si in Olanda, cred ca am 6 ekg-uri la activ dintre care unul facut acum o lună jumatate, analize la sânge, radiografii, un ecograf la inima si la artere, acum un an facut, nu stiu ce sa cred, trebuie sa spun k sufăr si de anxietate, sunt si iphondru, din cauza unor "tigari mai puțini bune ", chiar nu stiu ce sa ma fac, am niste dureri in piept pe partea dreaptă, de picior dar nu mereu, datini un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Anxietatea vine de la faptul ca nu mai consumi Marijuana!
ipohondria este de la faptul ca nu mai ai atat de multa dopamina eliberata in creier! (de!,daca nu mai e puf,puf!)
Durerile pe partea dreapta de picior, care aceste dureri incep de undeva de sus (inima) si coboara longitudinal pana la glezna pe interior, arata ca nu mai ai mult, si vei ajunge pe masa de operatie, pentru desfundarea venei principale! (am uitat cum ii spune)
succes!

| Porcusorul a răspuns:

Ai ceea ce se numeste distonie neurovegetativa. Aceasta se caracterizeaza prin stari anxioase moderate sau puternice, dar si prin simptome fizice (dureri, usturimi, amorteli) care nu pot fi explicate prin analize medicale. Probabil ca ai umblat pe la toate specializarile medicale exceptand cea corecta. Consulta-te cu un psihiatru bun pentru tratament, eventual psihoterapie daca va fi nevoie.

| LadyDee89 a răspuns:

Ce au spus doctorii? E totul ok? Eu o am pe mama nascuta cu vena aorta inchisa in proportie de 90%, am avut niste dureri de inima de mai aveam putin si sunam la salvare! Am ajuns la Timisoara si acolo mi-au zis ca e totul ok, inima e sanatoasa, eu sa am grija la alimentatie, la stres, la oboseala....incearca sa te odihnesti mai mult, nu te mai gandi la ce te deranjeaza, uita-te la niste filme care iti plac! Stresul si neodihna iti amplifica starile

| FloAlexG explică (pentru LadyDee89):

Cred ca daca era ceva, cu venele mi se spunea la ecograf, dar multumesc

| CORGE20 a răspuns:

Daca durerile persista este indicat sa consulti medicul din nou si sa ii explici ca in ciuda tuturor investigatiilor ulterioare, nu te simti bine. De asemenea, iti recomand sa incerci sa gandesti pozitiv pentru ca o parte din vindecare vine de la psihic.winking

| Semi54 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Problema e de natura psihica. Nui asa ca cu cat te gandesti mai cu atat te simti mai rau?

| FloAlexG explică (pentru Semi54):

Exact asa este, si cr3dema muncesc in Olanda si m-am săturat, si nu este minut in care sa nu ma gandesc, stresat, singurătate. toate alea lea am ma îmbolnăvesc de orice aud