| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum o luna si o zi cred, am fost la o sala de box cu un prieten, eu nemaipracticand acest sport pana acum, am dat ca ''ciobanul'' in sac, cu bandajele puse aiurea si manusi de box si am simtit ca ma doare incheietura de la mana dreapta din cauza loviturilor executate incorect, dar am continuat. Dupa cateva zile ma durea destul de tare, nu puteam sa indoi brusc mana ca ma apăsa foarte tare. Dupa o lună, in prezent durerea nu a disparut de tot, ma doare cand dau cu pumnul in ceva / cineva sau cand ridic greutati 5-10 kg, flotari nu prea pot sa fac deoarece ma doare zona. Intrebarea mea este ce ar trebui sa fac sa imi treaca durerea de tot? Pana acum nu am facut nimic, am lasat sa treaca de la ''sine''. Mentionez ca sunt baiat si am 15 ani. Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Jur că dacă stai cuminte 12 ani o să îți treacă am un prieten care a făcut același lucru și i-a trecut în 12 ani

| UnBaiatAnonimx221 a răspuns (pentru RxTx):

Vreau raspunsuri serioase, poti merge la circ cu astfel de raspunsuri.

| RxTx a răspuns (pentru UnBaiatAnonimx221):

E răspuns serios sa îmi moara al intrare daca nu îți spun adevărul
A dat omul cu pumnul că și tine sa căutat 12 ani iar acum i-a rămas mână puțin deformată dar nu îl mai doare.

Chiar nu fac circ

| AB1Corduneanu a răspuns:

Du-te și fă-ți un control, o radiografie ceva. al' dată să-ți pui echipamentul corect și corespunzător că uite așa vă rupeți mâinile, dați ca "ciobanii".
Nu mai forța mâna, mai rău îți faci.