| anonim_4396 a întrebat:

Salut, m-am gandit sa ma apuc de sala pentru a slabi si a pune masa musculara pe mine dar multi imi zic ca inca sunt prea mic in inaltime si in varsta, am 15 ani si 9 luni, inaltime 1, 70 si 82 kg credeti ca ar fi recomandat sa ma apuc deoarece vreau sa imi schimb stilul de viata, exercitii mai fac pe acasa, florarii cam 24, plank 1 minunt abdomene pot face 80-100, geno flexiuni 50-60

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala NU este recomandata copiilor fiindca inhiba hormonii de crestere, de aceea este recomandata DUPA 20de ani, cand cresterea a incetat. Ai timp o viata intreaga sa tot mergi al sala dupa 20 pana la 80 de ani, ca atunci nu mai risti sa ramai pitic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa mergi liniștit, merg la sala de la 14 ani și sunt foarte binehappyși am 1, 65 și 55 kg deci poti sa mergi și tu

| Mihai0101 a răspuns:

Nu recomand sala!
inotul si alergatul sunt suficiente petru un corp sanatos.
Nu recomand substante de crestere rapida sunt toxice pentru ficat!

| Flavyuseduard a răspuns:

1 la mana, varsta e prostie, scoate o din ecuație pe veci. 2, ca să ai abdomen trebuie sa arzi grăsimile de pe burta întâi(foarte important)și apoi ex pentru abdomen. 3 cauta pe net sau la sala pe cineva cu ex sa ți facă un program de începător, iar după ce începi nu mai fa acasă nimic, doar la sala. 4 și cel mai impt. Nu renunța rezultatele o sa vina mai devreme sau mai tz, dar nu renunta, baftahappy

| AlexBombaRusa a răspuns:

Varsta e o prostie...nu exista varsta la care nu poti face sport si aia cu inaltimea depinde si ce exercitii faci.Dar poti slabi si acasa daca ti-e ca ramai scund.Cauta pe Youtube pamela reif te indoaie fetita aia ce exercitii iti poate da.

| Musafuka21 a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

Pai m-am gandit ca cand merg la sala sa fac spate, piept, picioare, brate cate 2-3 serii a cate 10 repetari si pe parcurs sa fac cat mai multe