| seby27278 a întrebat:

M-am gandit sa merg la sala de forta sa fac ceva muschi pe cand vine vara. Sunt baiat, am 15 ani, 174 cm, si am putina burta credeti ca as slabi daca as mere si cu o alimentatie echilibrata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Numero1 a răspuns:

Din contra daca o sa mergi la sala o sa cresti in masa musculara, probabil tu te referi la slabitul in jurul abdomenului, ei bine da vei scapa de punga de grasime ce impiedica abdomenul sa fie vazut.Eu unul merg la sala din vara trecuta si am un abdomen foarte conturat cu 6 patratele perfecte dar trebuie sa mentionez ca nu am urmat o dieta, am facut sute de abdomene pe zi si am mancat echilibrat(nic i sanatos nici gras) dar bineinteles ca daca o sa tii dieta tu probabil o sa ai abdomenu mult mai lucrat si mai dezvoltat, Bafta si sper sa iti placa si tie la sala la fel de mult cum imi place mie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Numero1):

Sute de abdomene pe zi? Ce ma amuza oamenii care fac asta si chiar cred ca stiu ce fac laughing

3 răspunsuri:
| MauiStatue a răspuns:

Daca nu ai multa grasime in jurul abdomenului, vei slabi.
Sa renunti la sucuri acidulate, te baloneaza. Mananca mai mult carne fiarta sau la cuptor cu salata.

| seby27278 explică (pentru MauiStatue):

Eu oricum nu beau sucuri niciodata.