| VladMarian77 a întrebat:

Salut, m-am hotarat azi sa merg sa imi fac testul pentru covid pentru ca am avut de luni niste simptome, nu prea de covid dar na si alde mama au avut o tuse usoara asa si nu stiu unde sa merg sa fac. Am auzit ca se poate si prin nas si prin sange. Sincer as vrea sa fac undeva unde pot primi un raspuns foarte sigur. Probabil multi vor spune la doctorul de familie dar e weekend si nu este deschis, ar trebui sa astept pana luni. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauti un laborator in orasul tau si iti faci o programe

| VladMarian77 explică (pentru suntserios):

Bro apreciez ca esti mereu aici si raspunzi la intrebari, te pup?

| suntserios a răspuns (pentru VladMarian77):

Da de ce sa ma pupi. Mai bine nu

| sabin89 a răspuns (pentru suntserios):

Chiar nu prea e indicat în weekend, mai bine să te pupe ăn cursul săptămânii.

| Digikey a răspuns:

Daca nu ai febra si dificultati de respiratie nu ai de ce sa-ti faci griji.
Daca nu ai simptome nu prea te baga nimeni in seama, si poti sa iei corona chiar de spital.

| VladMarian77 explică (pentru Digikey):

Am avut febra luni seara, 38 dar mi-a trecut ziua urmatoare. Si de ieri sau de acum 2 zile asa am o oarecare dificultate la respiratie prin faptul ca simt ca nu respir suficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti 4 milioane de persoana de aruncat?

| VladMarian77 explică (pentru anonim_4396):

O sa fac doar eu, si daca Doamne Fereste am, cel mai probabil au si ei