| Cristiaan232 a întrebat:

Salut ma doare capu de o luna mentionez ca stau la calculator de la 8 pana seara la 9 si in trecut am avut un blocaj respirator si de atunci am ramas cu o frica (de moarte) nu ma doare nimic decat capul si nu stiu de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar fi cazul sa iei o pauza de 1-2 sapatamani de la calculator, sa-l inchizi si sa-l pui in dulap si-l scoti luna viitoare, pe la mijloc. Pana atunci, te refaci si dispare si durerea de cap.
Iesi afara la soare si aer, plimba-te, mergi la plaja, fa activitate in aer liber, orice, numai evita sa stai in casa, ori pe computer.

| Cristiaan232 explică (pentru Violleta2022):

Mai ies seara cu prietenii

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Undele alfa te nenorocesc!
Mai lasă-l dracu de calculator şi fa mişcare!

| AndreiBularca a răspuns:

Blocajul poate sa prezica un astm bronsic. Du-te sa te vada un pneomolog. De asemenea, recomand reducerea timpului in fata calculatorului, hidratare ( 2 litri de apa pe zi). Porti ochelari? Te dor ochii? Durerile de cap de multe ori sunt legate de probleme de vedere. Calculatorul este bun, dar ca orice lucru, rau daca e in exces.

| lola000 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la un medic, sa faci niste analize la sange! Nu cred ca calculatorul poate genera asa ceva, el de obicei te face sa nu mai vezi bine (sa porti ochelari), sa ai gheb etc.