| Sweet111 a întrebat:

ma doare foarte tare gatul e rosu si umflat si cel mai important e ca doar in partea dreapta, in stinga nu am nimic, am incercat diferite pastile dar nu trece sad va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| myxolaryy a răspuns:

Te-ai dus la medik? poti sa ei un faringosept Lemon comprimate sau Homeogene,este un medicament homeopat indicat in dureri de gat, raguseli, laringite, sau Homeovox trateaza afectiunile corzilor vocale manifestate în special prin răguşeală, oboseala corzilor vocale, afonie, laringită,sau Cholinex Comprimate de supt cu efect rapid si tripla actiune:amelioreaza durerile de gat, distruge bacteriile si reduce inflamatia., sau Propolis cu vitamina C, Pluralitatea compozitiei chimico-biologice a propolisului si asocierea cu vitaminele C si B2 motiveaza utilitatea acestui produs farmaceutic în profilaxia infectiilor acute si cronice. DACA MAI VREI UITATE PE SITE ASTA: http://www.efarma.ro/category.php?parent=246&page=1

4 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Nu ai încercat tot. Încercă tantum verde pastile. Imediat îl anesteziază.

| myxolaryy a răspuns:

Poti incerca si cu ceaiuri, supe, bors lecuri babesti adica apa clocotita sau cu pastilele strepsis

| Andrei07565486 a răspuns:

Incearca si bea lichide ceaiuri, ciocolata calda, ciorba, mai poti incerca si cate o pastila strepsils pentru cat, calmeaza usor durerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic e singura solutie.El stie mai bine, nu mai baga la pastile in tine cine stie ce ai... poate sa fie ceva temporar.De cat timpesti asa?