| bogdanionmarin a întrebat:

Salut ma numesc Bogdan am 16 ani si as avea si eu o intrebare.

1:Vreau sa ma ajutati cumva sa ma opresc din mancat la o masa mananc o paine si nu ma pot abtine vreau sa imi ziceti cum sa fac sa nu mai mananc asa de mult ex: daca mananc de 5 ori pe zi deja am mancat 5 paini si nu este bine asta.
2:vreau sa imi spuneti cum fac sa dau burta jos deci la corp arat mai bine dar burta ma strica o sugestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ObamaKiller a răspuns:

Salut.da si eu am avut aceasta problema.dar m-am oprit iar acum arat ..super...e simplu, numai mananci rahaturi care te ingrasa..ca carnea, painea etc..mananci normal si incearca sa mananci maxim o felie de paine la 2 mese, nu stiu, pana te oprestii, sper ca ti-am fost de ajutor

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

1. Simplu: nu mai tii toata painea pe masa. Iti pui 2-3 felii si te limitezi la alea. Dupa o vreme poti sa le scoti si pe alea din meniu.
2. Elimina din alimentatie prajelile, chipsurile, dulciurile, sucurile carbogazoase, mancarea de tip fast-food, etc. Carnea nu este rea (apropo de mesajul primit anterior), doar ca poti incerca sa o mananci altfel decat prajita (fiarta sau pe gratar). Mananca multe legume, salate, orez, etc. Si nu uita sa te hidratezi (2-3 litri de lichid zilnic. repet: fara sucuri carbogazoase.)