| giuliaelena666 a întrebat:

Maine ma duc la doctorul de familie pentru un control deoarece am racit. Eu nu mai fumez de vreo 2-3 luni, dar as vrea sa stiu daca se mai vede fumul de tigara din gat in cazul in care se uita sa vada daca am "rosu in gat". Sau in cazul unei radiografii pulmonare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Nu se vede nimic. Fumul nu ramane in gat iar dupa atat timp nici la radiografie nu se vede.
Doar daca ai fumat timp de 10 de ani atunci da.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa se vada. Daca nu in gat sigur la plamani. Nu ai spus cat fumai.