| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, maine o sa merg la spital si o sa imi faca cateva injectii si imi este frica. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

You grow a pair... Si te duci. Cateva injectii inseamna mult mai putin decat o julitura daca cazi pe jos. O injectie nu doare nici macar un sfert din cat doara cea mai mica julitura. Eu fac injectii zilnic (altor persoane) si la sfarsit toti care erau speriati imi zic ca nu a fost asa de rau si ca nu i-a durut deloc. Depinde si de cel/cea care ti le face. Dar nu dor asa de tare precum crezi tu.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Relaxeaza-te, intoarce-te in alta parte sau inchide-ti ochii.
Va urma marea dezamagire: o intepatura de albina e mai dureroasa!
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le fa, nimeni nu te poate obliga/forta sa faci ceea ce nu vrei. Dar, gaseste un motiv mai bun decat frica si impumete in fata loc.

| Macinca_Ionut_2000 a răspuns:

E normal sa-ti fie frica si e normal sa doara dar o sa treaca.Injectiile dor doar atunci si poate doar cateva secunde dar ia-ti inima in dinti(sa nu faci asta la propriu)si du-te pentru ca o sa te faci bine.Toata lumea merge la spital toata lumea poate sa faca o injectie 2, 3, 10 dar gandeste-te putin acei oameni cum pot suporta lor de ce nu l-e e frica.Asa ca fa-mi o favoare si sa nu faci ca mine sa urlii ca d=acii pe acolo.Fii curajos! Sper ca te-am ajutat