| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut.
Mi-am scos o masea cu infectie, parodontoza daca tin minte bine si dentistul mi-a spus sa scot bucata de vata dupa 2 ore, eu am scos-o dupa 2 ore dar au trecut 5 ore de la scoatere si tot curge putin sange. Nu s-a coagulat complet si in plus mi-am blocat o bucatica de carne acolo, mi-e frica sa o scot cu ceva ca e fix in mijloc si e posibil sa distrug coagulul ala, nu vreau sa mai stau 5 ore. Ceva idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai acasă vată sterilă, scoți cu grijă pansamentul vechi și îl înlociuești cu unul nou.

| anonimg a răspuns:

Ai garantie la lucrare. Te sfatuiesc sa te intorci la medic pentru a putea vedea despre ce este vorba.