| Denyyy77716 a întrebat:

Mi-e încă nu mi-a venit menstruația. Am 11 ani. Dar azi m-am simțit puțin ciudat și zilele astea am vrut sa stau doar în pat. Acum mai pe seara m-am simțit uda în acea zona dar eu eram deja obișnuită cu asta deoarece deja de ceva vreme am acel lichid premenstrual. Deci acum când am fost la baie am văzut o pata roșie pe chiloți. Poate fi prima menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Este prima menstruatie. Nu te speria! Este normal. Eu iti trimit un articol: http://bit.ly/2Pw656G Tu mai cauta si altele!

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui să îți faci griji.
Pot fi semne că îți va veni menstruația ori a fost o alarmă falsă.
Mie mi-a venit la 14 ani, ceea ce înseamnă că nu toate fetele suntem la fel.
Asta e în funcție de organismul fiecăreia.

| Denyyy77716 explică:

Și țin sa menționez ca acum nu mai curge nimic.

| Denyyy77716 explică:

Acum acele pete sunt maronii. Nu știu ce sa fac. I-am dat mamei vestea dar ea este plecata în alta tara și nu ma poate ajuta