| BlueberyDream a întrebat:

Salut, miercurea trecuta am fost la dentist deoarece am avut o problema cu un dinte, s-a rupt în timpul ce minca, problema ca avea carie dintele era din lapte o măsa, am plecat la dentist ca am avut niște dureri insuportabile, dintele a fost extras și pentru siguranța am făcut o radiografie sa verifice dacă a rămas ceva, pe radiografie arata ca totul a fost scos dar în locul unde a fost extras observ ceva alb și tare de parca a rămas rădăcina, ar trebui sa îmi fac grija sau ce ar putea fi acea alba chestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InvertedDeformity a răspuns:

Acea zona alba si tare la atingere pote fii noul dinte care trebuie sa-l inlocuiasca pe cel de lapte.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Intarce-te la medic si intreaba ce este acolo.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Buna pai daca vezi ceva acolo ar putea sa iti creasca alt dinte, dar de asemenea poti sa te clatesti cu musetel pe zona aia ( daca e moale ) daca e tare iti creste alt dinte.
Fundita?