| Magda2016 a întrebat:

O intrebare ciudata, cat se cere pentru pretul unei injectii intramusculare? Ce sa fac sa nu doara asa injectie in posterior? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cam 3-5 lei
Ce sa faci sa nu te doara?
Sa nu te uiti la ac si sa gandesti ca acea injectie te va face sanatos happy
Craciun fericit happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa ai pregatiti 5 lei.
Stai relaxacta, nu incorda fundul. Eventual pune o compresa cu apa rece pe locul respectiv.

| Magda2016 explică (pentru Fatamuntilor):

La fel este pretul pentru cea cu penicilina/moldamin?