| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Poate sa-mi recomande si mie cineva un bun psiholog/psihoterapeut sa ma ajute sa-mi inving teama, anxietatea, retinerea din mine dar ma intereseaza sa nu-mi ia bani pentru ca nu am venit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă, ai asigurare medicală, mergi la medicul de familie și luați bilet de internare la psihiatrie! V-ar ajuta!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

@romeo78
Daca nu esti in stare sa dai un raspuns serios mai bine te-ai abtine, te inteleg ca poate te-ai plictisit dar totusi...

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi că nu știu ce vorbesc? Ok! Eu am vorbit ce știam din propria experiență! Dar, dacă vrei să știi, doar o vizită la un psiholog costă 70 Ron! Nu tratamentul, ședințe și alte chestii! Iar, dacă te internezi, vei beneficia de niște ședințe gratis, apoi același doctor, după ce te externe I, poți merge la control, ședințe gratuit! Dar, e treaba ta dacă mă crezi sau nu! Și, nu eu am fost cel internat! O rudă!

| Flynn2001 a răspuns:

Nimeni nu face sedinte de psihoterapie pe gratis. Gandeste-te tu cum e sa iti pierzi timpul si sa nu castigi nimic. Du-te la parinti sau la prieteni.